در این مقاله هر آنچه در مورد تزریق ژل لب و قیمت انواع برندها و عوارض ژل لب را باید بدانید به تفصیل توضیح داده ایم. اگر قصد تزریق ژل لب را دارید خواندن این مقاله به شما کمک زیادی می تواند بکند.

ژل لب چیست؟

لب‌ها یکی از مهم‌ترین اجزای صورت هستند که نقش مهمی در زیبایی چهره دارند و داشتن لب‌های پر و حجیم می‌تواند باعث جوان‌ تر به نظر رسیدن چهره و افزایش جذابیت شود. ژل لب یک روش زیبایی است که می‌تواند به افزایش حجم لب‌ها کمک کند البته در این روش، ماده‌ای به نام اسید هیالورونیک به لب‌ها تزریق می‌شود که  اسید هیالورونیک یک ماده طبیعی است و به طور طبیعی در بدن وجود دارد و خاصیت آبرسانی دارد و تزریق آن به لب‌ها باعث می‌شود که لب‌ها پرتر و حجیم‌تر به نظر برسند.

همچنین با افزایش سن، حجم لب‌ها کاهش می‌یابد و ظاهر آنها نازک‌تر و کوچک‌تر می‌شود و این تغییرات می‌تواند باعث ایجاد احساس نارضایتی و کاهش اعتماد به نفس در افراد شود. ژل‌های پرکننده با افزایش حجم لب‌ها، باعث برجسته‌تر شدن لب‌ها و بهبود خطوط و چین‌ و چروک‌های اطراف آنها می‌شوند. جالب است بدانید تزریق ژل لب به روشی سرپایی و با بی‌حسی موضعی انجام می‌شود و کل فرآیند تزریق معمولاً حدود 30 دقیقه طول می‌کشد که نتایج تزریق ژل لب بلافاصله قابل مشاهده است و ماندگاری آن معمولاً بین 6 تا 18 ماه است.

ساختار لب‌ها از دو قسمت لب سفید و لب قرمز تشکیل شده است که توسط حاشیه لب از یکدیگر جدا شده‌اند. لب سفید شامل پوست و زیرمجموعه آن، یعنی غدد چربی و غدد عرق است و لب قرمز نیز شامل بخش بیرونی لب و خط لب است. یکی از مشکلاتی که ممکن است در لب‌ها ایجاد شود، تشکیل چروک عمودی و موازی در قسمت سفید لب فوقانی است که این چروک‌ها ظاهر نامطلوبی ایجاد می‌کنند و در صورت استفاده از رژلب، به صورت خطوط عمودی قرمز رنگ در لب بالا نمایان می‌شوند. از طرف دیگر، لب تحتانی معمولاً حجیم‌تر از لب فوقانی است و کمی جلوتر از آن قرار گرفته است می‌توان گفت لب تحتانی حدوداً دو برابر لب فوقانی است.

در حالی که لب بالا و پایین نسبت به هم به عنوان خواهر در نظر گرفته می‌شوند، نیمه راست و چپ هر کدام از لب ها به عنوان دو قلو نسبت به یکدیگر تصور می‌شوند که وجود تقارن در این دو نیمه بسیار مهم و اساسی است در این مواقع تزریق ژل لب یکی از روش‌های زیبایی است که می‌تواند به افزایش حجم و برجسته‌سازی حاشیه لب کمک کند و  این امر باعث جذابیت و زیبایی بیشتر صورت می‌شود.

ژل لب چیست

 

نحوه تزریق ژل لب چگونه است؟

تزریق ژل لب یکی از روش‌های زیبایی و جوانسازی پوست است که می‌تواند به رفع چین و چروک، حجم‌دهی به نواحی مختلف صورت و بهبود فرم صورت کمک کند. با این حال، نحوه تزریق ژل در مطلوب‌تر بودن و کم خطرتر بودن آن بسیار مهم است اولا پزشک معالج باید شناخت دقیق و کافی از ساختمان پوست و اجزای صورت داشته باشد، ثانیاً به تکنیک این روش که شامل محل مناسب، مقدار تزریق و قرار دادن این مواد در لایه‌های مناسب پوستی است کاملاً آشنا باشد.

مقدار ژل تزریق شده و سطحی یا عمقی تزریق شدن آن، از طرفی بستگی به نوع ماده استفاده شده و نتایج مورد دلخواه و از طرفی  بستگی به عمق و محل چین موردنظر دارد که ترکیبات هیالورونیک اسید به علت جذب آب زیاد در اطراف خود و افزایش حجم حاصل از این امر نیاز به حجم کمتری از ژل برای تصحیح چین‌ها و فرورفتگی‌ها دارد. در ادامه مراحل تزریق ژل لب را گفته ایم:

1- بی‌حس کردن موضع
2- تمیز کردن محل تزریق با محلول ضد میکروبی یا الکل
3- تزریق ژل با سرنگ مخصوص و سوزن‌های ظریف با زاویه‌ای درست

 

 

راهنمای تزریق ژل لب برای انواع فرم صورت

تزریق ژل لب برای صورت های با فرم های مختلف نیز فرق دارد که در ادامه فرم صورت کشیده و گرد  را گفته ایم.

 

تزریق ژل لب برای صورت گرد:

صورت گرد یکی از رایج ترین فرم های صورت در جهان است که این فرم صورت معمولاً دارای ویژگی هایی مانند پیشانی پهن، چانه گرد و گونه های برجسته است و  لب های افرادی که صورت گردی دارند نیز معمولاً توپر و حجیم هستند. برخی از افراد با این فرم صورت ممکن است تمایل داشته باشند لب های خود را برجسته تر کنند، در این صورت، باید نکاتی را در نظر داشته باشند تا از نتیجه مطلوبی برخوردار شوند.

اولین نکته مهم این است که در افراد با صورت گرد، پر کردن کل لب ها می تواند باعث شود که صورت آنها بیش از حد گرد و پر به نظر برسد. در این افراد، بهتر است فقط قسمت میانی لب های بالا کمی تزریق انجام شود که این کار باعث می شود لب ها برجسته تر و خوش فرم تر شوند، بدون اینکه صورت بیش از حد گرد به نظر برسد.

نکته دوم این است که باید به ظاهر ژل لب از نیم رخ نیز توجه داشت. در افراد با صورت گرد، لب پایینی معمولاً از لب بالایی پهن تر است که، بهتر است تزریق لب به گونه ای انجام شود که لب پایینی را کمی کوچکتر و لب بالایی را کمی بزرگتر کند. این کار باعث می شود که صورت از نیم رخ نیز متعادل تر به نظر برسد.

ژل لب برای صورت گرد

 

تزریق ژل لب برای صورت کشیده:

اگر شما یک صورت کشیده دارید، افزایش حجم و بزرگ‌تر کردن اندازه لب‌ها می‌تواند به شما کمک کند تا صورت خود را با جلوه‌ای پرتر به نظر برسانید. در این حالت، بهتر است از جلوه‌دهی به ابروها جلوگیری کرده و به جای آن، اندازه لب‌ها را به طور متناسب افزایش دهید این تنظیمات کمک می‌کنند تا صورت شما به شکل زیباتری ظاهر شود. شما می توانید برای تزریق ژل در شیراز به بهترین متخصص مراجعه کنید.

ژل لب برای صورت کشیده

 

توصیه هایی بسیار مهم برای تزریق ژل لب

اخیراً تعداد مراجعینی که از تزریق ژل لب خود ناراضی هستند، افزایش یافته است که این امر می‌تواند دلایل مختلفی داشته باشد، از جمله انتخاب نادرست فرم لب، استفاده از ژل نامناسب یا تزریق نامناسب. قبل از هر گونه تزریقی، مهم است که لب‌ها به طور کامل معاینه شوند تا اگر اختلال عملکردی وجود دارد، مورد توجه قرار گیرد و پزشک باید فرم لب طبیعی فرد را ارزیابی کند و با توجه به ابعاد صورت و میمیک لب، فرم مناسب را انتخاب کند.نکات مهم برای تزریق ژل لب عبارت اند از:

انتخاب فرم لب مناسب : فرم لب باید طبیعی و متناسب با صورت فرد باشد. لب‌های بیش از حد حجیم یا نامتناسب می‌تواند باعث ایجاد ظاهری غیرطبیعی شود.

تزریق دوطرفه لب : تزریق دوطرفه لب بدون در نظر گرفتن قسمت مرکزی لب‌ها، صحیح نیست. پزشک باید توجه داشته باشد که لب بالا باید حدود ۲۰ درصد کوچکتر و عقب تر از لب پایین باشد.

اصلاحات دیگر قبل از تزریق لب : در برخی مراجعین، قبل از تزریق لب، نیاز به اصلاحات دیگری مانند افزایش حجم سایز چانه وجود دارد. پزشک باید این موارد را در نظر بگیرد تا بهترین نتیجه را برای بیمار به دست آورد.

استفاده از ژل هیالورونیک اسید: بهترین انتخاب برای افزایش حجم لب، استفاده از ژل‌های هیالورونیک اسید است. این ژل‌ها طبیعی هستند و جذب بدن می‌شوند. ماندگاری آنها معمولاً ۶ تا ۱۲ ماه است.

اهمیت تبحر پزشک : تبحر و تکنیک پزشک در تزریق ژل لب بسیار مهم است. پزشک باید بتواند ژل را به طور یکنواخت در لب تزریق کند تا ظاهری طبیعی ایجاد شود.

انتخاب نوع تزریق : تزریق در لب را می‌توان برحسب نیاز بیمار فقط در خطوط دور لب انجام داد یا اینکه حجم خود لب‌ها را نیز افزایش داد. در هر یک از این موارد باید میزان مصرف ژل و هزینه بیمار را مدنظر قرار دهیم.

نکات تزریق ژل لب

 

مراقبت های قبل و بعد از تزریق ژل لب

قبل از تزریق ژل لب، با پزشک متخصص مشورت کنید و در مورد عوارض احتمالی و راه‌های جلوگیری از آن‌ها اطلاعات کسب کنید. در صورتی که دارویی مصرف می‌کنید، حتماً پزشک خود را در جریان بگذارید، برخی داروها مانند ویتامین E، ضدانعقاد خون، امگا 3 و مسکن‌ها مانند ناپروکسن، آسپرین، ژلوفن و دی پیریدامول می‌توانند خطر بروز عوارض تزریق ژل لب را افزایش دهند.

چند روز قبل از تزریق ژل لب، از کمپرس یخ استفاده کنید تا از بروز خون‌مردگی جلوگیری کنید. در روز تزریق ژل لب، از مصرف غذاها و نوشیدنی‌های داغ خودداری کنید تا از بروز تورم و قرمزی جلوگیری کنیدو تا چند ساعت بعد از تزریق ژل لب، از انجام فعالیت‌های سنگین خودداری کنید.

در روز اول بعد از تزریق ژل لب، ممکن است لب های شما دچار تورم، التهاب و کبودی شود که این عوارض جانبی طبیعی هستند و معمولاً طی چند روز برطرف می شوند. برای کاهش تورم و التهاب، می توانید از کمپرس یخ استفاده کنید بدین صورت که هر چند ساعت یک بار، به مدت 15 دقیقه، کمپرس یخ را روی لب های خود قرار دهید. 

در هفته اول بعد از تزریق، تورم و التهاب به تدریج کاهش می یابد. ممکن است هنوز کمی کبودی مشاهده کنید اما این کبودی نیز معمولاً طی چند روز برطرف می شود. در این مدت، همچنان از انجام فعالیت های سنگین و ورزش پرهیز کنید و از مصرف نوشیدنی های الکلی و داروهای رقیق کننده خون خودداری کنید.

در یک ماه بعد از تزریق ژل لب، نتایج نهایی تزریق مشخص می شود که ممکن است هنوز مقداری تورم وجود داشته باشد، اما این تورم معمولاً طی چند هفته برطرف می شود. پیگیری ثانویه تزریق ژل لب معمولاً ۲ تا ۳ هفته طول می‌کشد این زمان برای اینکه ژل به طور کامل در لب‌ها پخش شود و تورم و کبودی ناشی از تزریق از بین برود، ضروری است.

اگر قصد دارید برای یک رویداد مهم، تزریق ژل لب انجام دهید، بهتر است حداقل ۵ تا ۶ هفته قبل از آن اقدام کنید. این زمان اضافی به شما این امکان را می‌دهد که نتیجه نهایی تزریق را ببینید و در صورت نیاز، در جلسه دوم درمان، تغییرات لازم را انجام دهید.

اگر برای اولین بار است که تزریق ژل لب انجام می‌دهید، حتماً دستورالعمل‌های پزشک خود را به دقت دنبال کنید. این دستورالعمل‌ها معمولاً شامل ماساژ لب‌ها پس از تزریق است که ماساژ لب‌ها به توزیع یکنواخت ژل در لب‌ها کمک می‌کند و از عدم تقارن لب‌ها جلوگیری می‌کند. همچنین، توجه داشته باشید که حداقل ۲ هفته پس از تزریق ژل لب، نباید پرواز کنید. پرواز می‌تواند باعث تورم و کبودی لب‌ها شود.

نکات قبل وبعد از تزریق

 

مزایای تزریق ژل لب چیست؟

تزریق ژل لب با هیالورونیک اسید مزایای بسیاری نسبت به سایر روش‌های پرکننده لب دارد. از جمله این مزایا می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

کبودی و ورم کمتر: تزریق ژل‌های هیالورونیک اسید به دلیل بافت نرم و انعطاف‌پذیری که دارند، باعث کبودی و ورم کمتری نسبت به سایر فیلرها می‌شوند.

ماندگاری قابل قبول نتایج: نتایج تزریق ژل لب با آن حدود ۶ ماه ماندگاری دارد. این ماندگاری رضایت‌بخش‌تر از سایر فیلرها است که ماندگاری کمتری دارند.

کنترل آسان حجم لب: متخصص می‌تواند با دقت بیشتری حجم ژل را کنترل کند و نتیجه دلخواه را به دست دهد.

سهولت در از بین بردن برآمدگی ها: اگر به دلیل حرکت لب‌ها یا صحبت کردن، توده یا برآمدگی در لب‌ها ایجاد شود، می‌توان آن را به راحتی با ماساژ یا تزریق هیالورونیداز برطرف کرد.

پایین بودن احتمال بروز واکنش آلرژیک: هیالورونیک اسید یک ماده طبیعی است که در بدن وجود دارد. به همین دلیل، احتمال بروز واکنش آلرژیک به آن بسیار کم است.

مزایای ژل لب

 

عوارض تزریق ژل لب چیست؟

خونریزی: به دلیل خونرسانی زیاد در لب، احتمال خونریزی بعد از تزریق وجود دارد که استفاده از کمپرس یخ و مصرف نکردن داروهای ضد انعقاد خون، امگا ۳، ویتامین E و مسکن‌هایی مانند آسپرین، ژلوفن، ناپروکسن، دی پیریدامول، چند روز قبل از تزریق می‌تواند از این عارضه جلوگیری کند.

کبودی: نیز از عوارض احتمالی تزریق ژل لب است این عارضه معمولاً طی چند روز برطرف می‌شود.

تورم: نیز یکی دیگر از عوارض احتمالی تزریق ژل لب است که معمولاً طی چند روز تا چند هفته برطرف می‌شود.

حساسیت: در برخی موارد، ممکن است فرد به ماده تزریقی حساسیت داشته باشد. در این صورت، علائمی مانند خارش، قرمزی، التهاب و درد در محل تزریق ایجاد می‌شود.

عفونت: نیز از عوارض احتمالی تزریق ژل لب است. این اتفاق بسیار نادر است، اما در صورت بروز، باید سریعاً تحت درمان قرار گیرد.

عوارض ژل لب

 

چرا ژل لب زود جذب میشود؟

یکی از مهم‌ترین عوامل موثر بر جذب ژل لب، متابولیسم بدن است. افرادی که متابولیسم بدن بالایی دارند، ژل لب در بدن آن‌ها سریع‌تر دفع می‌شود  به این دلیل که متابولیسم بالا باعث افزایش سرعت گردش خون و دفع مواد زائد از بدن می‌شود.

حرکت دهان نیز یکی دیگر از عوامل موثر بر جذب ژل لب است. زمانی که دهان خود را به‌طور مرتب حرکت می‌دهید، پیوندهای بین ژل لب شکسته می‌شود و ژل سریع‌تر جذب می‌شود. منظور از حرکت دهان، صحبت کردن، جویدن، بوسیدن و حرکات این چنینی است همچنین با افزایش سن، تولید کلاژن در بدن کاهش می‌یابد. کلاژن ماده‌ای است که به استحکام و انعطاف‌پذیری پوست کمک می‌کند و کاهش تولید کلاژن باعث می‌شود که پوست نازک‌تر و شکننده‌تر شود و ژل لب نیز سریع‌تر جذب شود.

علت زود جذب شدن ژل لب

 

چطور ماندگاری ژل لب را افزایش دهیم؟

در روزهای پس از تزریق ژل لب، باید نکات زیر را رعایت کنید تا ماندگاری ژل افزایش یابد:

 • از وارد کردن فشار به لب‌ها خودداری کنید.
 • به مقدار کافی آب و مایعات بنوشید.
 • از ضد آفتاب و بالم لب استفاده کنید.
 • در صورت تجویز پزشک، از پماد روی یا زینک روی لب خود استفاده کنید.
 • غذاهای سالم و سرشار از آنتی‌اکسیدان بخورید.
 • از استرس دوری کنید.
 • از فعالیت بدنی سنگین خودداری کنید.
 • مهارت پزشک در تزریق ژل لب نیز بر ماندگاری آن تأثیر می‌گذارد.

ماندگاری ژل لب

 

انواع مدل تزریق ژل لب

تزریق ژل لب به مدل های مختلفی انجام میشه که در ادامه به انواع مدل های آن می پردازیم.

 

۱- تزریق ژل لب مدل قلبی

مدل قلبی برای افرادی که لب‌های نازک و غیرحجیم دارند، گزینه مناسبی است. این مدل همچنین می‌تواند برای اصلاح عدم تقارن لب‌ها و مشخص کردن مرز لب‌ها نیز استفاده شود.

تزریق ژل لب مدل قلبی

 

۲- تزریق ژل لب مدل چاک‌دار

چاک‌دار کردن لب، یکی از روش‌های زیبایی لب است که در آن، با تزریق ژل یا انجام جراحی، شکافی در وسط لب پایین ایجاد می‌شود که این روش باعث می‌شود  لب‌ها برجسته‌تر و جذاب‌تر به نظر برسند.

چاک‌دار کردن لب با جراحی، روشی تهاجمی‌تر است که در آن، پزشک برشی کوچک در وسط لب پایین ایجاد می‌کند و سپس، پوست لب را در دو طرف برش، جمع می‌کند. این کار باعث ایجاد شکافی در وسط لب می‌شود و  این روش برای افرادی که لب‌های نازک یا تخت دارند، گزینه مناسبی است زیرا باعث می‌شود که لب‌ها حجیم‌تر و جذاب‌تر به نظر برسند.

ژل لب مدل چاکدار

 

۳- تزریق ژل لب مدل عروسکی یا باربی

مدل ژل لب عروسکی دخترانه یکی از محبوب‌ترین مدل‌های تزریق ژل لب در میان خانم‌های جوان است. این مدل با ایجاد لب‌هایی حجیم و برجسته، ظاهری جذاب و جوان به چهره می‌بخشد در این مدل، لب پایین به طور قابل توجهی حجیم‌تر می‌شود و بخش V شکل لب بالا نیز تقویت می‌شود که این کار باعث می‌شود لب‌ها شبیه به لب‌های عروسک‌های باربی و شخصیت‌های کارتونی دخترانه شوند.

علاوه بر ایجاد ظاهری جذاب، مدل ژل لب عروسکی دخترانه می‌تواند به پوشیده شدن لثه‌ها در هنگام خندیدن نیز کمک کند. این کار می‌تواند اعتماد به نفس افراد را افزایش دهد و باعث شود که لبخندی زیباتر داشته باشند. افرادی که به دنبال ایجاد ظاهری جوان و جذاب هستند، می‌توانند از این مدل استفاده کنند.

ژ ل لب مدل عروسکی

 

۴-  ژل لب مدل طبیعی یا کلاسیک

افرادی که به تزریق ژل لب تمایل دارند، معمولاً ترجیح می‌دهند که لب‌های آن‌ها به حالت طبیعی به نظر برسد. از مزایای این روش این است که چهره تغییر زیادی نمی‌کند و فقط لب‌ها شکل بهتری به خود می‌گیرند.

 

۵- ژل لب مدل روسی

ژل لب روسی بر اساس شکل لب‌های زنان روسی طراحی شده است. در این روش، تزریق بیشتر در ناحیه کشیدگی و تیزی حاشیه لب‌ها انجام می‌شود. این کار باعث می‌شود که لب‌ها کشیده‌تر و برجسته‌تر به نظر برسند. همچنین، مقدار کمی از ژل در امتداد خط لب تزریق می‌شود تا لب‌ها صاف و یکدست شوند.

ژ لب مدل روسی

 

۶-  ژل لب مدل قلوه ای

در این روش، مقدار مشخصی از ژل به تمام بخش‌های لب‌ها تزریق می‌شود. این کار باعث می‌شود که لب‌ها به طور یکنواخت برجسته و حجیم شوند. تزریق ژل لب مدل قلوه‌ای برای افرادی که صورت گرد دارند، گزینه مناسبی است زیرا این مدل لب‌ها را به شکلی برجسته و بادشده درمی‌آورد که با صورت‌های گرد هماهنگی بیشتری دارد. البته توجه به تناسب این مدل با سایر اجزای صورت نیز اهمیت دارد. به عنوان مثال، اگر فردی پیشانی بلندی دارد، تزریق ژل لب مدل قلوه‌ای ممکن است باعث شود که صورت او نامتناسب به نظر برسد.

تزریق ژل لب مدل قلوه ای

 

۷-  ژل لب مدل سه دکمه‌ای

تزریق ژل لب مدل سه دکمه‌ای یکی از محبوب‌ترین روش‌های زیبایی لب است که به دلیل ایجاد ظاهری طبیعی و جذاب، طرفداران زیادی دارد. در این روش، ژل به سه نقطه مهم لب تزریق می‌شود:

 • ناحیه میانی لب بالا (V شکل)
 • دو طرف لب بالا
 • دو طرف لب پایین

 ژل لب مدل سه دکمه ای

 

۸- تزریق ژل لب مدل گرد

گاهی اوقات ژل به‌گونه‌ای تزریق می‌شود که لب بالایی افزایش حجم بیشتری نسبت به لب پایینی خواهد داشت. این امر می‌تواند باعث شود که لب‌ها نسبت به حالت کشیده و طبیعی خود، تقریباً گرد دیده شوند.

تزریق ژل لب مدل گرد

 

آیا تزریق ژل لب در بارداری و شیردهی مجاز است؟

ژل لب یک محصول آرایشی محبوب است که برای نرم و مرطوب کردن لب‌ها استفاده می‌شود با این حال، استفاده از ژل لب در دوران بارداری و شیردهی توصیه نمی‌شود و دلایل مختلفی برای این توصیه وجود دارد. اول، در دوران بارداری و شیردهی، لب‌ها ممکن است متورم شوند این تورم می‌تواند به دلیل تغییرات هورمونی یا کمبود آب بدن باشد. بنابراین استفاده از ژل لب در این حالت می‌تواند باعث تشدید تورم شود.

دوم، در دوران بارداری و شیردهی، شرایط پوست هر فرد ممکن است تغییر کند. این تغییرات می‌تواند ناشی از تغییرات هورمونی یا سایر عوامل باشد که استفاده از ژل لب در این حالت می‌تواند باعث واکنش‌های آلرژیک یا سایر عوارض جانبی شود. بنابراین، بهترین کار این است که در دوران بارداری و شیردهی از ژل لب استفاده نکنید و اگر لب‌های شما خشک یا پوسته پوسته شده است، از مرطوب‌کننده‌های بدون عطر و بدون رنگ استفاده کنید.

ژل لب دز بازداری

 

امکان تزریق ژل لب از چه سنی است؟

 سازمان غذا و داروی آمریکا (FDA) تزریق ژل لب را برای افراد زیر 21 سال تأیید نکرده است و دلایل متعددی برای این امر وجود دارد. در سنین زیر 21 سال، لب‌ها هنوز در حال رشد و تکامل هستند تزریق ژل لب در این سن ممکن است باعث ایجاد ناهنجاری‌های دائمی در شکل و حجم لب‌ها شود.

علاوه بر این، افراد زیر 21 سال ممکن است درک کاملی از خطرات و عوارض جانبی تزریق ژل لب نداشته باشند. بنابراین، تزریق ژل لب در این سن می‌تواند خطرناک باشد. اگر زیر 21 سال هستید و به دنبال تزریق ژل لب هستید، بهتر است قبل از هر اقدامی با پزشک خود صحبت کنید، پزشک می‌تواند به شما کمک کند تا تصمیم بگیرید که آیا تزریق ژل لب برای شما مناسب است یا خیر.

سن مجاز ژل لب

 

فرق فیلر لب با ژل لب چیست؟ 

فیلر لب به مواد پرکننده پوستی گفته می شود که برای افزایش حجم لب ها استفاده می شوند. این مواد می توانند از مواد مختلفی مانند اسید هیالورونیک، کلاژن یا چربی ساخته شوند.

ژل لب یکی از انواع فیلر لب است که از اسید هیالورونیک ساخته می شود. اسید هیالورونیک یک ماده طبیعی در بدن است که به طور طبیعی در پوست وجود دارد. این ماده خاصیت آبرسانی دارد و باعث می شود لب ها حجیم و جوان تر به نظر برسند. تفاوت های اصلی فیلر لب و ژل لب عبارتند از:

مواد تشکیل دهنده: فیلر لب می تواند از مواد مختلفی ساخته شود، اما ژل لب فقط از اسید هیالورونیک ساخته می شود.

ماندگاری: ماندگاری فیلر لب بسته به نوع ماده استفاده شده متفاوت است، اما به طور کلی بین 6 تا 18 ماه است. ماندگاری ژل لب نیز بسته به نوع آن متفاوت است، اما به طور کلی بین 6 تا 12 ماه است.

عوارض جانبی: عوارض جانبی فیلر لب و ژل لب معمولاً خفیف و کوتاه مدت هستند. این عوارض می توانند شامل کبودی، تورم و حساسیت باشند.

تفاون فیلر لب و ژل لب

 

تزریق ژل لب بهتر است یا تزریق چربی یا پروتز لب؟

تزریق ژل لب مزایای متعددی نسبت به سایر روش‌ها دارد که در ادامه به بررسی آن‌ها می‌پردازیم.

1- تورم و عوارض حداقلی : تزریق ژل لب نسبت به سایر روش‌ها مانند جراحی، تورم و عوارض جانبی کمتری دارد. در این روش از یک ماده طبیعی به نام اسید هیالورونیک استفاده می‌شود که به طور طبیعی در بدن وجود دارد، بنابراین احتمال واکنش‌های آلرژیک در این روش بسیار کم است. همچنین، تزریق ژل لب معمولاً با بی‌حسی موضعی انجام می‌شود و نیازی به بیهوشی عمومی نیست.

2- اقتصادی‌تر بودن: هزینه تزریق ژل لب نسبت به سایر روش‌های زیبایی مانند جراحی، کمتر است. این روش همچنین به مراقبت‌های پس از عمل خاصی نیاز ندارد و فرد می‌تواند بلافاصله پس از تزریق به فعالیت‌های روزمره خود بازگردد.

3- اثرگذاری سریع:  نتایج تزریق ژل لب بلافاصله پس از تزریق قابل مشاهده است. این روش برای افرادی که می‌خواهند تغییراتی سریع در ظاهر لب‌های خود ایجاد کنند، گزینه مناسبی است.

 

ماندگاری ژل لب چقدر است؟

ماندگاری تزریق ژل لب به عوامل مختلفی از جمله نوع ژل، برند ژل، تکنیک تزریق، مراقبت‌های پس از تزریق و ژنتیک فرد بستگی دارد. به طور کلی، ماندگاری ژل لب بین 6 تا 9 ماه است. اما در برخی موارد، ممکن است این مدت زمان کمتر یا بیشتر باشد.

 

انواع برند ژل لب چیست؟

در حال حاضر برندهای مختلفی ژل هیالورونیک اسید تولید می‌کنند. انتخاب برند مناسب به عوامل مختلفی مانند نوع پوست، ناحیه مورد نظر برای تزریق و میزان ماندگاری مورد نظر بستگی دارد. در ادامه به بررسی چند برند معروف و پرکاربرد ژل هیالورونیک اسید می‌پردازیم:

انواع برند ژل لب

 

۱-  ژل ژوویدرم (Juvederm)

ژوویدرم یک خانواده از پرکننده‌های پوستی با پایه اسید هیالورونیک است که برای جوانسازی و زیبایی پوست مورد استفاده قرار می‌گیرد. این پرکننده‌ها از موادی طبیعی و سازگار با بدن ساخته شده‌اند و به طور موقت حجم از دست رفته پوست را به آن بازمی‌گردانند. ژوویدرم در انواع مختلفی تولید می‌شود که هر کدام برای هدف خاصی مناسب هستند.

 • ژوویدرم ولوما ایکس‌سی (Juvederm Voluma XC): برای افزایش حجم گونه‌ها و فک استفاده می‌شود.
 • ژوویدرم ایکس‌سی (Juvederm XC) و ژوویدرم ولور ایکس‌سی (Juvederm Vollure XC): برای از بین بردن چین و چروک‌های صورت، به خصوص چین و چروک‌های دور چشم و لبخند استفاده می‌شوند.
 • ژوویدرم اولترا ایکس‌سی (Juvederm Ultra XC) و ژوویدرم ولبلا ایکس‌سی (Juvederm Volbella XC): برای حجیم کردن لب‌ها استفاده می‌شوند.
 • همه محصولات ژوویدرم که در نام خود عبارت XC دارند، حاوی یک ماده بی‌حس‌کننده مانند لیدوکائین هستند تا درد یا ناراحتی‌های حین تزریق را کاهش دهند.

 

2- ژل رستیلن (Restylane)

رستیلن در چهار نوع مختلف تولید می‌شود که هر کدام برای اهداف خاصی طراحی شده‌اند:

 • رستیلن (Restylane): این نوع رستیلن برای از بین بردن چین‌وچروک‌های صورت، به‌ویژه در اطراف چشم، بینی و دهان استفاده می‌شود. همچنین می‌توان از آن برای حجم‌دهی به لب‌ها استفاده کرد.
 • رستیلن لیفت (Restylane Lyft): این نوع رستیلن برای افزایش حجم گونه‌ها و از بین بردن چین‌وچروک‌های عمیق‌تر استفاده می‌شود. همچنین می‌توان از آن برای اصلاح نقص حجم در بخش پشتی دست استفاده کرد.
 • رستیلن سیلک (Restylane Silk): این نوع رستیلن برای حجم‌دهی به لب‌ها و از بین بردن چین‌وچروک‌های اطراف دهان استفاده می‌شود.
 • رستیلن ریفاین (Restylane Refyne) و رستیلن دیفاین (Restylane Defyne): این دو نوع رستیلن برای بهبودی و ترمیم خط لبخند استفاده می‌شوند. رستیلن ریفاین برای خطوط و چروک‌های خفیف تا متوسط و رستیلن دیفاین برای خطوط متوسط تا شدید استفاده می‌شود.

 

3-  ژل بلترو (Belotero)

بلترو یک پرکننده اسید هیالورونیک است که برای ترمیم چین و چروک های اطراف دهان و لب ها استفاده می شود. این پرکننده به صورت یک ژل نرم و چسبناک تولید می شود و می تواند به طور موقت حجم و فرم لب ها را افزایش دهد.

بلترو در دو نوع Balance و Basic موجود است. نوع Balance برای چین و چروک های خفیف تا متوسط و نوع Basic برای چین و چروک های متوسط تا شدید مناسب است. علاوه بر این، بلترو در انواع دیگری مانند Intense و Volume نیز موجود است. نوع Intense برای چین و چروک های عمیق اطراف دهان و نوع Volume برای افزایش حجم لب ها مناسب است.

بلترو یک پرکننده ایمن و موثر است که می تواند نتایج طبیعی و ماندگاری ایجاد کند. با این حال، لازم است قبل از تزریق با یک پزشک متخصص مشورت کنید

 

4-  ژل تئوسیال (Teosyal)

تئوسینال یک گروه از پرکننده‌های اسید هیالورونیک است که با استفاده از تکنولوژی RHA، انعطاف‌پذیری و ماندگاری بیشتری نسبت به سایر پرکننده‌ها دارد. این تکنولوژی باعث می‌شود که ژل بعد از کشیده شدن عضلات و اندام‌های محلی تزریق، بهتر بتواند به حالت عادی خود بازگردد.

تئوسینال برای درمان چین و چروک‌های متوسط تا عمیق، لب‌ها، گونه‌ها، و خط خنده کاربرد دارد. این پرکننده همچنین برای رفع افتادگی پوست و ایجاد حجم در صورت نیز استفاده می‌شود. تئوسینال یک محصول ایمن و موثر است که توسط FDA تایید شده است. این پرکننده معمولاً بدون عوارض جانبی جدی انجام می‌شود.

 

5-  ژل نیوویا (Neauvia)

ژل نیوویا اینتنس لیپس، محصولی از کشور ایتالیا است که برای افزایش حجم و شکل‌دهی به لب‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرد. این ژل حاوی 24 میلی‌گرم هیالورونیک اسید در هر میلی‌لیتر است که به ایجاد ظاهری زیبا و طبیعی برای لب‌ها کمک می‌کند.

هیالورونیک اسید ماده‌ای طبیعی است که در بدن انسان نیز وجود دارد. این ماده با جذب آب، باعث افزایش حجم و حجیم شدن بافت‌ها می‌شود. ژل نیوویا اینتنس لیپس نیز با استفاده از هیالورونیک اسید، حجم لب‌ها را افزایش داده و به آن‌ها شکلی دلخواه می‌دهد. ماندگاری ژل نیوویا اینتنس لیپس بین 6 تا 8 ماه است. این ژل توسط متخصصین پوست و زیبایی در ایران مورد استفاده قرار می‌گیرد..

 

6- پرفکتا

ژل لب پرفکتا یک محصول زیبایی ایمن و استاندارد است که برای آب‌رسانی به پوست، کاهش چین‌وچروک‌ها و افزایش حجم لب‌ها استفاده می‌شود. این ژل از اسید هیالورونیک ساخته شده است که یک ماده طبیعی موجود در پوست است که اسید هیالورونیک خاصیت آب‌رسانی دارد و می‌تواند چین‌وچروک‌ها را کاهش دهد و حجم لب‌ها را افزایش دهد.

ژل لب پرفکتا در کشور فرانسه تولید می‌شود و دارای ماندگاری طولانی‌تر نسبت به سایر برندهای موجود در بازار است. مطالعات نشان داده‌اند که ماندگاری این ژل حدود ۱۸ ماه است، در حالی که اکثر برندهای دیگر ماندگاری ۶ ماهه دارند. عوارض جانبی ژل لب پرفکتا نیز کم و موقتی است و معمولاً شامل تورم، کبودی و قرمزی خفیف می‌شود و این عوارض معمولاً طی چند روز برطرف می‌شوند.

 

7- مستر تریت

ژل تزریقی [نام برند] یکی از پرطرفدارترین گزینه‌های جوانسازی پوست است که برای بهبود شکل چانه، گونه و همچنین زاویه‌دار کردن فک و گونه استفاده می‌شود. این ژل بر پایه اسید هیالورونیک ساخته شده و ماندگاری آن بین ۴ تا ۸ ماه است.

 

8- آلاینا

ژل لب آلاینا یکی از برندهای معتبر ژل لب در جهان است که در کشور آلمان تولید می‌شود. این ژل بر پایه اسید هیالورونیک تولید شده و از ماندگاری بالایی برخوردار است.

ژل لب آلاینا در انواع مختلفی تولید می‌شود که هر کدام برای شرایط خاصی مناسب هستند. به عنوان مثال، برخی از انواع این ژل برای افزایش حجم لب، برخی برای فرم‌دهی به لب و برخی دیگر برای بهبود چین و چروک‌های اطراف لب استفاده می‌شوند.

نتایج استفاده از ژل لب آلاینا کاملاً طبیعی بوده و چهره شما را مصنوعی جلوه نمی‌دهد. این ژل با استفاده از سوزن‌های بسیار نازک به داخل لب تزریق می‌شود و در عرض چند دقیقه نتایج آن قابل مشاهده است، ماندگاری ژل لب آلاینا بین ۸ تا ۱۲ ماه است که در مقایسه با دیگر ژل‌ها در دسته متوسط روبه‌بالا قرار می‌گیرد. 

 

9- ریان

 این محصول توسط کشور چین تولید می‌شود و از نظر ایمنی و عوارض جانبی، یک انتخاب ایمن برای این منظور محسوب می‌شود. ژل ریان از اسید هیالورونیک با منشأ غیر حیوانی ساخته شده است و به همین دلیل، عوارض جانبی مانند حساسیت یا واکنش آلرژیک را به حداقل می‌رساند. نتایج تزریق این ژل به‌سرعت ظاهر می‌شوند و ماندگاری آن بین ۹ تا ۱۵ ماه است.

 

 

هزینه تزریق ژل لب چقدر است؟

هزینه تزریق ژل لب به شرایط خاصی بستگی دارد، به طور متوسط 1 الی 2 سی سی برای تزریق ژل لب کافی است. بیشتر مراجعه کنندگان به کلینیک بعد از تزریق 1.5 سی سی ژل، راضی بوده اند اما بعضی مراجعه کنندگان به دلیل لاغری و کم حجم بودن لب نیاز به فیلر تزریقی بیشتری داشتند. (حداکثر 3 سی سی) برای تایین دقیق مقدار ژل تزریقی باید توسط پزشک به صورت حضوری معاینه شوید.

برند های آمریکایی ( ژوویدرم و رستیلن) دارای بالاترین قیمت هستند و برندهای اروپایی قیمت متوسطی دارند و ژل های چینی و کره ای پایین ترین قیمت را دارند. به عنوان مثال هزینه تزریق ژل لب ژوویدرم که ساخت شرکت آمریکایی آلرگان است از اسکین فیل که ایتالیایی است بالاتر است. در جدول  زیر قیمت برخی از برند های ژل همراه با ماندگاری آن لیست شده است.

 

برند ژل تولید کشور قیمت (هر سی سی) متوسط ماندگاری (ماه)
ژوویدرم فرانسه 6 میلیون 12 الی 18
استایلج فرانسه 7 میلیون 12 الی 18
پرفکتا فرانسه 3.9 میلیون 10 الی 12
آلیاکسین سوئیسی 5.5 میلیون 12 الی 18
نیوویا اینتنس ایتالیا 5.5 میلیون 12 الی 18
الانسه هلند 5 میلیون 12 الی 18
هیدرویام انگلیس 2.5 میلیون 8 الی 10
اینوسنس اتریش 3.3 میلیون 8 الی 10
نئورامیس کره جنوبی 2.5 میلیون 8 الی 10
رووفیل پلاس کره جنوبی 3.9 میلیون 8 الی 12
زیشل کره جنوبی 2 میلیون 8 الی 10
ژل رووفیل فاین کره جنوبی 2.9 میلیون 8 الی 10
سوسام کره جنوبی 3 میلیون 8 الی 10
فیلر ای‌پی‎‌تی‌کیو کره جنوبی 1.8 میلیون 8 الی 10
فیلر رپلنژن کره جنوبی 1.9 میلیون 8 الی 10
درموفیل چینی لیسانس فرانسه 900 هزار تومان 8 الی 10

دیدگاه خود را بنویسید

آدرس ایمیل شما به دیگران نمایش داده نمیشود*

تاکنون دیدگاهی در مورد این مطلب ثبت نشده است!