هزینه کاشت مو در شیراز بسته به عوامل مختلفی مانند نوع کاشت، تعداد گرافت‌ها، مهارت پزشک و کلینیک متفاوت است. در این مقاله به بررسی عوامل موثر بر روی هزینه کاشت مو شیراز می‌پردازیم.

کاشت مو یکی از روش‌های موثر برای درمان ریزش مو است که امروزه طرفداران زیادی در سراسر جهان دارد و می‌تواند اعتماد به نفس افراد را افزایش دهد. هزینه کاشت مو شیراز در سال 1402 در بازه‌ی 8 تا 18 میلیون تومان متغیر است. البته، این قیمت‌ها تنها یک تخمین هستند و ممکن است در برخی کلینیک‌ها قیمت‌های بالاتر و یا پایین‌تر مشاهده شود. قبل از تصمیم‌ گیری برای کاشت مو، بهتر است با یک پزشک متخصص مشورت کنید تا بهترین روش و کلینیک را برای خود انتخاب کنید. هزینه کاشت مو به عوامل مختلفی بستگی دارد که در ادامه به بررسی عوامل موثر بر آن می‌پردازیم.

 

تاثیر دستمزد پزشک بر روی هزینه کاشت مو شیراز

یکی از مهم‌ترین عوامل موثر بر هزینه کاشت مو، تخصص و مهارت پزشک است. پزشکان با تجربه و مهارت بیشتر، می‌توانند نتیجه بهتری را برای بیماران خود رقم بزنند و به همین دلیل یک پزشک ماهر هزینه بیشتری نسبت به یک پزشک بی تجربه و تازه کار دریافت می‌کند. 

پزشک متخصص در کاشت مو

 

تاثیر تجهیزات کلینیک بر روی هزینه کاشت مو شیراز

کلینیک‌های کاشت مو در شیراز بر اساس نوع امکانات، مدل دستگاه‌ها و خدماتی که به مراجعه کنندگان خود ارائه می‌دهند، میزان هزینه‌های متفاوتی را دریافت می‌کنند. به عنوان مثال کلینیکی که دارای تجهیزات و دستگاه‌های پیشرفته و به روز است، حتما هزینه‌های بالاتری را نسبت به کلینیک‌هایی که از امکانات معمولی‌تری برخوردار هستند، دریافت خواهد کرد.

 

کال تو اکشن

 

تاثیر تعداد جلسات بر روی هزینه کاشت مو شیراز

تعداد جلسات کاشت مو در شیراز به عوامل مختلفی بستگی دارد. به طور کلی، بیشتر عمل‌های کاشت مو در یک جلسه انجام می‌شود. با این حال، اگر ناحیه بدون مو وسیع باشد، ممکن است به تعداد جلسات بیشتری نیاز داشته باشید. پس در صورتی که کاشت مو بیشتر از یک جلسه طول بکشد، قطعا هزینه بالاتری در بر دارد.

 

 

تاثیر تراکم مو یا میزان طاسی سر بر روی هزینه کاشت مو

تراکم مو یکی دیگر از عوامل مهم در تعیین زمان و هزینه کاشت مو است. هرچه تراکم موهای درخواستی برای کاشت مو شما بیشتر باشد، زمان و هزینه بالاتری برای انجام جراحی لازم است. چراکه به تعداد گرافت‌های بیشتری برای کاشت مو با تراکم بالا نیاز است. توجه داشته باشید که هزینه کاشت مو بر اساس ناحیه کاشت، متفاوت است. کاشت موی جلوی سر به دلیل نیاز به تعداد گرافت‌های کمتر، هزینه کمتری در پی دارد. اما از آنجایی که کاشت موی کل سر به گرافت‌های بیشتری نیاز دارد، بنابراین هزینه‌های بیشتری نیز به دنبال دارد.

 

تاثیر روش کاشت مو بر روی هزینه‌ها

کاشت مو با استفاده از تکنیک‌های مختلفی انجام می‌شود. این تکنیک‌ها بر اساس نوع برداشت گرافت‌ها تعیین می‌شوند، که برخی از آن‌ها به صورت دستی و برخی دیگر به صورت اتوماتیک انجام می‌شوند. قیمت کاشت مو شیراز توسط پزشک متخصص در جلسه مشاوره اولیه با توجه به تکنیک پیشنهادی تعیین می‌شود.

تکنیک مورد استفاده در کاشت مو

 

هزینه کاشت مو به روش FUT چقدر است؟

کاشت مو به روش FUT به دلیل سرعت بالای برداشت گرافت‌ها و صرف زمان کمتر برای جراحی، هزینه پایین‌تری دارد. در این روش، یک برش نواری از ناحیه بانک مو برداشته می‌شود و گرافت‌ها پس از بررسی‌های لازم در ناحیه گیرنده کاشته می‌شوند. هزینه کاشت مو شیراز با این روش بین 10 تا 12 میلیون تومان است.

کاشت مو به روش fut

 

هزینه کاشت مو به روش FIT چقدر است؟

کاشت مو به روش FIT، به دلیل برداشت هر واحد فولیکول به صورت مجزا، نیاز به حساسیت و زمان بیشتری برای جراحی دارد. از این رو هزینه بالاتری نسبت به روش FUT دریافت می‌شود. هزینه این روش کاشت مو را می‌توان در حدود 12 تا 15 میلیون تومان در نظر گرفت.

 

هزینه کاشت مو به روش MFIT یا UFIT چقدر است؟

کاشت مو به روش MFIT یا UFIT، یکی از جدیدترین و مدرن‌ترین روش های کاشت مو شیراز است. این روش شباهت زیادی با روش FIT دارد، اما با دقت و ظرافت بیشتری انجام می شود و هزینه بالاتری نیز نسبت به روش کاشت مو FIT دارد. عوارض کاشت مو در این روش کمتر است. از جمله مزایای کاشت مو به روش MFIT یا UFIT، می‌توان به دقت و ظرافت بیشتر، درد و خونریزی کمتر و  دوره نقاهت و ریکاوری کوتاه‌تر اشاره کرد. ضمنا کاشت مو در این روش به تراشیدن کف سر نیازی ندارد. 

 

هزینه کاشت مو به روش SUT چقدر است؟

قطعا هزینه کاشت مو به روش SUT به وسعت طاسی، تعداد فولیکول‌ها و کیفیت موها در مناطق اهدا بستگی دارد. این روش با استفاده از دستگاه‌های پیشرفته، برداشت فولیکول‌های مو را به صورت دقیق و سریع‌تری انجام می‌دهد. در نتیجه، تراکم مو در این روش چندین برابر بیشتر از دیگر روش‌ها است.  تیم جراحی در این روش از کاشت مو حدودا 6 نفر هستند که همین امر باعث افزایش هزینه کاشت در این روش می شود. به طور کلی، هزینه کاشت مو به روش SUT حدودا بین 10 تا 15 میلیون تومان است. اگر به دنبال روشی برای کاشت مو هستید که تراکم بسیار بالایی داشته باشد، این روش می‌تواند گزینه مناسبی برای شما باشد.

کاشت مو به روش SUT

 

هزینه کاشت مو به روش DHI چقدر است؟

در این روش از کاشت مو، فولیکول‌ها به وسیله دستگاه میکروموتور در ناحیه مورد نظر کاشته می‌شوند. هزینه کاشت مو شیراز با این روش، از ۱۲ میلیون تومان شروع می‌شود.

 

 

تاثیر سن متقاضی بر روی هزینه کاشت مو

یکی از عوامل مهمی که باید در نظر گرفته شود، توجه به سن متقاضی کاشت مو است. کاشت مو در سنین پایین، زمانی که ریزش مو هنوز ادامه دارد، منجر به نتایج نامطلوبی می‌شود. چراکه ریزش مو ممکن است در سال‌های آینده نیز ادامه یابد. در این صورت، موهای کاشته شده در میان موهای ریخته شده باقی می‌مانند و ظاهری جزیره‌ای ایجاد می‌کنند. با توجه به نکات گفته شده؛ اگر کاشت مو در سنین پایین انجام شود و ریزش مو همچنان ادامه یابد، ممکن است نیاز به تکرار کاشت مو در سال‌های آینده باشد. این امر هزینه کاشت مو را افزایش می‌دهد. به طور کلی، کاشت مو در سنین بالاتر، زمانی که ریزش مو متوقف یا کند شده است، توصیه می‌شود.

 

کال تو اکشن

 

تاثیر محل جغرافیایی کلینیک بر روی قیمت کاشت مو شیراز

موقعیت جغرافیایی کلینیک زیبایی شیراز بر روی هزینه کاشت مو شیراز تاثیر مستقیم دارد. هرچه کلینیک کاشت مو در نقطه بهتری از شهر واقع شده باشد، قطعا هزینه بیشتری نسبت به کلینیکی که در منطقه متوسط و پایین قرار دارد، دریافت می‌کند. البته موقعیت جغرافیایی کلینیک بر کیفیت کاشت مو تاثیر نمی‌گذارد. پزشک یا تکنسین کاشت مو نقش مهمی در کیفیت نهایی دارد. بنابراین، بهتر است به دنبال بهترین متخصص کاشت مو باشید نه بهترین محل جغرافیایی.

 

تاثیر نوع بانک مو بر روی تعرفه کاشت مو شیراز

بانک مو، ناحیه‌ای از سر است که از تراکم موهای مناسبی برخوردار است و می‌توان از آن برای کاشت مو استفاده کرد. وضعیت بانک مو یکی از عوامل مهمی است که بر هزینه و زمان کاشت مو تاثیر می‌گذارد. در صورتی که بانک مو تراکم خوبی داشته باشد، متخصص می‌تواند به راحتی گرافت‌های مورد نیاز را استخراج کند و بدون چالشی آن‌ها را در جای مناسب قرار دهد. در این صورت، زمان عمل کوتاه‌تر می‌شود و هزینه‌های مربوط به آن نیز کاهش می‌یابد. اما اگر بانک مو تراکم لازم را نداشته باشد، متخصص با چالش‌های بیشتری برای برداشت و کاشت گرافت‌ها مواجه خواهد شد. این امر باعث افزایش زمان عمل و هزینه‌های مربوط به آن می‌شود.

در برخی موارد، اگر متقاضی کاشت مو از بانک موی قوی برخوردار نباشد، ممکن است پزشک به درخواست او از ناحیه زیر ریش نیز برای برداشت گرافت اقدام کند. این روش نیازمند تخصص و تجربه بیشتری است و در نتیجه هزینه نهایی کاشت مو را افزایش می‌دهد.

وضعیت بانک مو

 

هزینه آزمایش خون برای کاشت مو

انجام آزمایش خون قبل از کاشت مو امری ضروری است. این آزمایش‌ها به پزشک متخصص کمک می‌کند تا وضعیت سلامت عمومی بیمار را ارزیابی کند و در صورت وجود هر گونه مشکل، اقدامات لازم را انجام دهد. آزمایش هپاتیت، CBC، FBS، تری گلیسیرید، کلسترول، PT –PTT، HBS و HIV از جمله آزمایش‌هایی هستند که باید پیش از اقدام به کاشت مو انجام شوند. البته بعضی از کلینیک‌های کاشت مو شیراز برای انجام آزمایش‌ها هزینه‌ای دریافت نمی‌کنند و آن را به صورت رایگان ارائه می‌دهند.

 

 

هزینه‌های جانبی کاشت مو شیراز

علاوه بر هزینه‌های فوق، هزینه لوازم مراقبتی بعد از کاشت مو نیز باید در نظر گرفته شود. این لوازم شامل داروهای تجویز شده توسط پزشک، شامپوی مخصوص و سایر محصولات مراقبتی است.

هزینه های جانبی کاشت مو در شیراز

 

 

ارزان‌ترین روش کاشت مو شیراز کدم است؟

برخی از افراد به دلیل هزینه‌های نسبتا بالای کاشت مو، به دنبال کلینیک‌های ارزان قیمت هستند. اما آیا کاشت مو ارزان می‌تواند نتیجه دلخواه را به همراه داشته باشد؟ پاسخ کوتاه به این سوال، قطعا خیر است. کاشت مو ارزان معمولا به دلیل عدم تجربه و تخصص کافی پزشک، استفاده از مواد بی کیفیت و تعداد عمل جراحی بیشتر در طول یک روز انجام می‌شود. انجام چنین جراحی‌هایی می‌تواند عواقب جبران ناپذیری از جمله عدم رشد موهای کاشته شده، ایجاد زخم، اسکار و عفونت را در پی داشته باشد.

 بنابراین توصیه می‌شود برای کاشت مو، به بهترین کلینیک زیبایی شیراز مراجعه کنید. همچنین اگر به دنبال روشی برای کاهش هزینه کاشت مو هستید، می‌توانید از تکنیک کاشت مو FUT استفاده کنید. این روش نسبت به روش‌های دیگر هزینه کمتری دارد.

 

 

پرداخت هزینه کاشت مو شیراز به صورت اقساطی

از آنجایی که ممکن است هزینه کاشت مو برای بسیاری از افرد بالا باشد و همین امر مانع از انجام آن شود، از این رو، برخی از کلینیک‌های کاشت مو شیراز، شرایط کاشت مو اقساطی را برای بیماران خود فراهم کرده‌اند. در روش کاشت مو اقساطی، در ابتدا کلینیک مبلغی را به عنوان پیش پرداخت از فرد دریافت می‌کند. مابقی هزینه نیز در چند قسط و به صورت ماهانه پرداخت می‌شود. تعداد اقساط و مبلغ هر قسط، با توجه به شرایط مالی بیمار و کلینیک تعیین می‌شود. بنابراین این روش پرداخت باعث می‌شود که این کار برای همه افراد قابل انجام دادن باشد و در نهایت باعث کاهش فشار مالی بر بیمار می‌شود. اما توجه داشته باشید که معمولا در کاشت مو به روش قسطی لازم است مبلغی را به عنوان پیش پرداخت بپردازید و به عنوان ضمانت چک یا سفته بگذارید.

به صورت کلی کاشت مو اقساطی یک گزینه مناسب برای افرادی است که از نظر مالی امکان پرداخت هزینه کاشت مو را ندارند. با این حال، لازم است قبل از اقدام به این روش، از شرایط و قواعد کلینیک مورد نظر اطمینان حاصل کنید.

 

 

پرداخت هزینه کاشت مو شیراز با بیمه

شرکت‌های بیمه فقط هزینه خدمات درمانی را بر عهده می‌گیرند و در خصوص خدمات زیبایی مانند کاشت مو هیچ گونه هزینه‌ای پرداخت نمی‌کنند. از آنجایی که کاشت مو یک عمل زیبایی به شمار می‌رود، نمی‌توان از شرکت‌های بیمه برای پرداخت هزینه‌های آن استفاده کرد. البته در برخی موارد ممکن است ریزش مو یا طاسی سر به دلیل وقوع حوادثی مانند آتش سوزی یا تصادف ایجاد شده باشد. در این صورت احتمال دارد که با تشخیص پزشک و تایید او، بیمه بخشی از هزینه‌های درمان و کاشت مو را پرداخت کند. اما در این حالت، ریزش مو یا طاسی سر باید به حدی باشد که درمان آن امری ضروری به شمار برود.

کاشت مو با استفاده از بیمه تکمیلی

 

هزینه کاشت مو شیراز برای آقایان و خانم‌ها متفاوت است؟

هزینه کاشت مو ارتباطی با جنسیت ندارد. با این حال، به طور کلی، هزینه کاشت مو برای آقایان نسبت به خانم‌ها بیشتر است. این به دلیل ریزش بیشتر موهای آقایان و وجود میزان طاسی بیشتر در آن‌ها است.

 

کال تو اکشن

 

آیا هزینه کاشت مو در ایران نسبت به سایر کشورها متفاوت است؟

عوامل مختلفی وجود دارند که باعث ارزان‌تر بودن هزینه کاشت مو در ایران می‌شوند، از جمله:

رقابت بالا: ایران یکی از کشورهای پیشرو در زمینه کاشت مو است. تعداد مراکز کاشت مو در ایران بسیار زیاد است و این رقابت باعث کاهش قیمت می‌شود.

هزینه‌های پایین‌تر: هزینه‌های زندگی در ایران نسبت به دیگر کشورها پایین‌تر است. این امر باعث کاهش هزینه کاشت مو می‌شود.

استفاده از روش‌های پیشرفته: در ایران از دستگاه‌ها و روش‌های پیشرفته برای کاشت مو استفاده می‌شود. این امر کیفیت کاشت مو را تضمین می‌کند.

در نتیجه کاشت مو در ایران یک گزینه مقرون‌ به‌ صرفه برای افرادی است که به دنبال بهبود ظاهر خود هستند. با این حال، لازم است قبل از اقدام به کاشت مو، تحقیقات کافی انجام دهید و از یک پزشک متخصص در این زمینه کمک بگیرید. این روش اگر توسط متخصصی با دانش و مهارت بالا و در محیطی دارای امکانات لازم صورت نگیرد، ممکن است خطرات جدی برای سلامتی شما به همراه داشته باشد.

 

برخی از افراد فاقد تخصص کافی، با سودجویی اقدام به کاشت مو در محیط‌های نامناسب غیر درمانی می‌کنند. این مراکز معمولا تعرفه‌های کاشت مو شیراز را به طور قابل توجهی کاهش می‌دهند. اما این کاهش هزینه‌ها با خطرات جدی برای سلامتی همراه است. کاشت مو یک روش پزشکی است که باید توسط متخصصان با تجربه انجام شود. توجه به نکات ایمنی در این زمینه ضروری است تا از بروز خطرات جدی برای سلامتی جلوگیری شود.

بنابراین، توصیه ما این است که حتما پیش از مراجعه به کلینیک، در مورد تخصص و اعتبار آن به خوبی تحقیق کنید و مطمئن شوید متخصصین آنجا از صلاحیت کافی و مجوزهای قانونی برای کاشت مو برخوردار هستند.

دیدگاه خود را بنویسید

آدرس ایمیل شما به دیگران نمایش داده نمیشود*

تاکنون دیدگاهی در مورد این مطلب ثبت نشده است!