کاشت مو به روش SUT یک روش جراحی است که برای رفع طاسی و ریزش مو استفاده می‌شود. در این مقاله، به بررسی این روش از کاشت مو می‌پردازیم و مزایای آن را نسبت به روش‌های سنتی توضیح می‌دهیم.

کاشت مو به روش SUT یکی از جدیدترین و پیشرفته‌ترین روش‌های کاشت مو است که برای رفع طاسی با الگوی مردانه، ریزش موی زنانه، کاشت ابرو، ریش و سبیل مورد استفاده قرار می‌گیرد. این روش مزایای زیادی نسبت به روش‌های سنتی کاشت مو دارد. به عنوان مثال در روش SUT، همه وسایل و ابزار استاندارد و یکبار مصرف هستند. این امر باعث می‌شود که خطر انتقال بیماری‌های عفونی به حداقل برسد.

بنابراین در صورت تمایل به کاشت مو به روش sut، در این مقاله با ما همراه باشید. در ادامه به توضیح این روش، کاربردها، مزایا و معایب، نکات قبل و بعد از آن، عوارض و همچنین برآورد هزینه‌های کاشت مو به روش SUT خواهیم پرداخت.

 

 

کاشت مو به روش sut چیست؟

استفاده از تکنیک کاشت مو به روش sut اختراع جدیدی است که به عنوان یک روش موثر در حل مشکلات کم پشتی موها معرفی شده است. شما می‌توانید برای عمل کاشت مو از روش‌های مختلفی استفاده کنید که همگی به اصلاح این مشکلات کمک می‌کنند.

در روش‌های سنتی مانند روش FUT، برای انجام کاشت مو از تکنولوژی‌های قدیمی مانند هولدرهای دستی استفاده می‌شود. با این حال، در تکنیک جدید کاشت مو به روش sut، پزشکان از تجهیزات مدرن و میکروموتورهای اتوماتیک بهره می‌برند. در نتیجه خطر آسیب به گرافت‌های مو به شدت کاهش می‌یابد و تعداد بیشتری از فولیکول‌ها در منطقه مورد نظر قادر به پیوند خواهند بود. همچنین، مانند سایر روش‌های کاشت مو، فولیکول‌ها از منطقه بانک مو جدا شده و با استفاده از تجهیزات مخصوص در منطقه مورد نظر پیوند می‌خورند.

با استفاده از روش SUT، مدت زمان بهبودی نیز کاهش می‌یابد. علاوه بر این، تا ۱۴۰۰۰ تار مو قابل کاشت است، که این عدد، سه برابر روش‌های سنتی می‌باشد و همین امر باعث محبوبیت روش SUT شده است.

کاشت مو به روش sut

 

کاربرد کاشت مو به روش sut

کاشت مو به روش sut یکی از روش‌های بسیار پر طرفدار است. این تکنیک به خوبی مناطق طاس سر را پوشش می‌دهد و تنها به تعدادی فولیکول‌ مناسب نیاز دارد. به طور کلی، می‌توان گفت که این روش برای تمام افراد با انواع مختلف ریزش موی سر، به ویژه برای افرادی که با آلوپسی آندروژنیک (طاسی با الگوی مردانه) دست به گریبان هستند، مناسب است.

این روش همچنین می‌تواند بهترین نتیجه را حتی برای کاشت مو در مناطقی مانند ناحیه ریش، سبیل و ابرو به ارمغان آورد.

 

کال تو اکشن

 

کاشت مو به روش sut برای چه افرادی مناسب است؟

برای دریافت پاسخ دقیق به این سوال بهتر است که به یک پزشک متخصص کاشت مو در شیراز مراجعه نمایید. البته ما در ادامه، عواملی که تعیین کننده کاندیدای مناسب برای کاشت مو به روش SUT هستند را معرفی کرده‌ایم:

داشتن بانک موی مناسب: بانک مو ناحیه‌ای از سر است که فولیکول‌های موی سالم و قوی دارد. برای انجام کاشت مو به روش SUT، فرد باید بانک موی کافی برای تامین فولیکول‌های مورد نیاز داشته باشد.

سلامت عمومی: کاشت مو یک عمل جراحی است و مانند هر عمل جراحی دیگری، خطراتی را به همراه دارد. بنابراین، افراد با بیماری‌های زمینه‌ای باید قبل از انجام کاشت مو با پزشک خود مشورت کنند.

سن مناسب: سن مناسب برای انجام کاشت مو به روش SUT، بالای 25 سال است. در این سن، رشد مو متوقف شده است و خطر ریزش مجدد مو کمتر است.

مناسب‌ترین افراد برای کاشت مو به روش SUT

 

کاشت مو به روش sut برای چه افرادی مناسب نیست؟

کاشت مو یک عمل جراحی است و مانند هر عمل جراحی دیگری، خطراتی را به همراه دارد. بنابراین، انجام کاشت مو برای افرادی که دارای شرایط زیر هستند، توصیه نمی‌شود:

مبتلا به دیابت: دیابت می‌تواند باعث اختلال در بهبود زخم شود و خطر عفونت را افزایش دهد.

فشارخون بالا: فشار خون بالا باعث خونریزی و آسیب به بافت‌ها می‌شود.

مشکلات هورمونی: برخی از مشکلات هورمونی مانند کم‌ کاری تیروئید می‌تواند باعث ریزش مو شود و کاشت مو را بی‌ اثر کند.

افراد مبتلا به مشکلات انعقاد خون: مشکلات انعقاد خون می‌تواند باعث خونریزی بیش از حد شود.

طاسی با الگوی مردانه در سنین خیلی پایین: طاسی با الگوی مردانه معمولا در سنین 20 تا 30 سالگی شروع می‌شود. بنابراین کاشت مو در سنین خیلی پایین ممکن است نتیجه مطلوبی نداشته باشد.

نامناسب‌ترین افراد برای کاشت مو به روش SUT

 

مزایای کاشت مو به روش sut

کاشت مو به روش SUT یک نسخه بهبود یافته از روش FIT است، که تمام مزیت‌های آن را حفظ کرده و برخی از معایب آن را نیز از بین برده است. کاشت مو به روش SUT دارای مزایای متعددی می‌باشد که از جمله آن‌ها می‌توان به نکات زیر اشاره کرد:

 1. تراکم مو بسیار بالاست.
 2. به برش جراحی نیازی ندارد. بنابراین جای زخم ایجاد نمی‌شود.
 3. فولیکول‌های مو تحت هیچ گونه آسیب و ضرری قرار نمی‌گیرند.
 4. امکان کاشت بیش از ۱۰٫۰۰۰ فولیکول مو در یک جلسه وجود دارد.
 5. نرخ ریزش فولیکول‌ها صفر است.
 6. فرآیند کاشت به صورت خودکار توسط دستگاه انجام می‌شود، بنابراین بهداشتی‌تر است.
 7. خط رشد مو به طور بسیار طبیعی ایجاد می‌شود.
 8. کاشت مو در این روش به صورت سرپایی انجام می‌شود.
 9. دوره نقاهت کوتاهی دارد و می‌توانید فعالیت‌های روزانه خود را بلافاصله از سر بگیرید.
 10. این روش نسبت به روش‌های سنتی، سریع‌تر و دقیق‌تر است.

مزایای کاشت مو به روش sut

 

معایب کاشت مو به روش sut

همانطور که به مزایای کاشت مو به روش sut اشاره کردیم؛ این روش نیز دارای معایبی است که باید قبل از تصمیم‌ گیری برای انجام آن، از آن‌ها آگاه باشید:

اسکار: پس از استخراج فولیکول‌های مو از ناحیه اهدا کننده، ممکن است اسکارهای کوچکی ایجاد شود که شبیه لکه‌های سفید دیده می‌شوند. این اسکارها معمولا با گذشت زمان کم‌ رنگ می‌شوند، اما ممکن است کاملا از بین نروند.

هزینه: کاشت مو به روش SUT نسبت به روش‌های سنتی گران‌تر است.

محدودیت در تراکم مو: کاشت مو به روش SUT برای افرادی که دارای موهای کم‌ تراکم هستند، مناسب نیست. در این افراد، ممکن است تراکم موهای کاشته شده به اندازه کافی نباشد.

معایب کاشت مو به روش sut

 

روش انجام کاشت مو به روش sut

در روش SUT برای کاشت مو، واحدهای فولیکولی با یک دستگاه بسیار دقیق استخراج می‌شوند. این روش باعث کاهش احتمال آسیب به فولیکول‌ها می‌شود و عمل استخراج را بهبود می‌بخشد. پس از استخراج، فولیکول‌ها در دستگاهی قرار می‌گیرند و منجمد می‌شوند. این انجماد به جلوگیری از آسیب دیدن فولیکول‌ها کمک می‌کند. سپس پزشک با استفاده از تجهیزات پیشرفته، فولیکول‌ها را در ناحیه مورد نظر کاشت می‌کند.

نیازی به استفاده از بیهوشی و بی‌ حسی در این روش وجود ندارد. در واقع، فولیکول‌های مو از نواحی پشت سر یا کنار سر برداشته و سپس در ناحیه مورد نظر کاشت می‌شوند. این ناحیه‌ها معمولا تحت تاثیر هورمون‌های مردانه قرار نمی‌گیرند و به طور عمومی ریزش ندارند. به ویژه مردانی که دچار طاسی با الگوی مردانه هستند، از این روش برای کاشت مو بهره می‌برند و از این نواحی برای جمع‌ آوری فولیکول‌های مو استفاده می‌کنند.

 

کال تو اکشن

 

آمادگی قبل از کاشت مو به روش sut

انجام آزمایشات پزشکی: قبل از کاشت مو، پزشک کاشت مو شیراز شما ممکن است آزمایشات خون و سایر آزمایشات پزشکی را برای بررسی سلامت عمومی شما تجویز کند. این آزمایشات به پزشک کمک می‌کند تا از بروز هرگونه مشکل احتمالی در حین یا بعد از عمل جلوگیری کند.

اطلاع‌ رسانی به پزشک در مورد سوابق پزشکی و داروهای مصرفی: به پزشک خود در مورد سوابق پزشکی و داروهای مصرفی خود اطلاع دهید. برخی از داروها می‌توانند خطر خونریزی یا سایر عوارض را افزایش دهند.

پرهیز از سیگار و الکل: سیگار و الکل می‌توانند خطر خونریزی و عوارض را افزایش دهند. حداقل 3 روز قبل از کاشت مو از مصرف سیگار و الکل خودداری کنید.

قطع مصرف آسپرین و داروهای رقیق‌ کننده خون: آسپرین و داروهای رقیق‌ کننده خون خطر خونریزی را افزایش می‌دهند. در صورت مصرف این داروها، با پزشک خود مشورت کنید.

عدم استفاده از محلول‌های حاوی الکل روی موها: محلول‌های حاوی الکل می‌توانند باعث تحریک پوست سر شوند. قبل از کاشت مو از استفاده از استفاده از این محلول‌ها روی موها خودداری کنید.

خوردن وعده‌ غذای سبک قبل از عمل: خوردن یک وعده‌ غذای سبک قبل از عمل به شما کمک می‌کند تا انرژی لازم برای تحمل عمل جراحی را داشته باشید.

کوتاه کردن موهای ناحیه بانک مو: موهای ناحیه بانک مو باید به اندازه یک میلی‌ متر کوتاه شوند تا فولیکول‌های مو به راحتی قابل برداشت باشند.

یک نکته مهم قبل از کاشت مو به روش sut

 

مراقبت های بعد از کاشت مو به روش sut

فولیکول‌های کاشته شده معمولا بعد از حدود ۱ تا ۳ روز شروع به رشد می‌کنند. برای دستیابی به بهترین نتیجه پس از کاشت مو، توصیه می‌شود که نکات مراقبتی زیر را رعایت نمایید:

1- پزشک ممکن است داروهایی برای پیشگیری از عفونت و کاهش درد تجویز کند. از آن‌ها به صورت منظم استفاده کنید.

2- پزشک آموزش‌های لازم را در مورد شستشوی روزانه محل کاشت مو و بانک مو ارائه می‌دهد. در چند روز اول، ممنوعیت شستشو را رعایت کنید.

3- زخم‌های ریز روی سر ممکن است ۱ تا ۲ هفته پس از عمل از بین بروند. تا زمانی که دکتر توصیه نکند، به آن‌ها دست نزنید.

4- اگر زخم‌ها خونریزی کردند، حتما به پزشک اطلاع دهید.

5- در زمان مقرر، تا ۲ تا ۳ هفته پس از کاشت مو، به معاینات پزشکی رفته و توصیه‌های او را دنبال کنید.

6- تا چند روز از کاشت مو، اجازه مصرف الکل و دخانیات ندارید.

7- اگر پزشک شما توصیه کند، می‌توانید از کمپرس یخ برای کاهش تورم در ناحیه مربوطه استفاده کنید.

8- زمان حمام نباید بیشتر از ۱۰ دقیقه باشد.

9- تا دو هفته پس از کاشت مو، از فعالیت‌های سنگین خودداری کنید.

10- تا یک ماه از استفاده از استخر و جکوزی پرهیز کنید.

11- برای مدت ۲ ماه، پوست سر خود را از تمامی مواد محافظتی در برابر نور مستقیم خورشید پوشیده نگه دارید.

12- زخم‌های مرتبط با ناحیه کاشت معمولا تا ۷ روز بعد کاملا بهبود پیدا می‌کنند و از بین می‌روند. همچنین، قرمزی و ورم محل کاشت و صورت پس از چند روز کمتر می‌شوند.

13- روز بعد از کاشت مو به روش SUT معمولا می‌توانید به محل کار بازگردید. با این حال، توصیه می‌شود چند روزی استراحت کنید.

14- در زمینه فعالیت‌های ورزشی محدودیتی وجود ندارد، اما حتما باید قبل از بازگشت به تمرینات ورزشی خود نظر پزشکتان را بپرسید.

یک نکته مهم بعد از کاشت مو به روش sut

 

عوارض و خطرات کاشت مو به روش sut

برخی از علائمی که ممکن است پس از عمل کاشت مو به روش SUT دیده شوند و در اکثر تکنیک‌های کاشت مو وجود دارند، شامل موارد زیر می‌شوند:

 • ۳ تا ۴ ماه پس از عمل، ممکن است موها دچار ریزش موقت شوند. این وضعیت طبیعی بوده و برای اکثر افراد اتفاق می‌افتد.
 • احتمال دارد که در ناحیه خط رشد مو و پیشانی پس از ۳ تا ۴ روز از عمل تورم دیده شود، اما این تورم نیز به طور معمول از بین می‌رود.
 • ممکن است نا هماهنگی جزئی بین موهای طبیعی و موهای کاشته شده وجود داشته باشد.
 • سرعت رشد موهای کاشته شده ممکن است کمتر از موهای طبیعی باشد.

این نشانه‌ها به طور عمومی در کاشت مو به روش SUT وجود دارند اما جای نگرانی نیست.  به نقل از "rehairistanbul" در برخی حالات، احتمال عفونت وجود دارد. همچنین برخی از افراد ممکن است با مشکلاتی مانند تغییر رنگ پوست در محل جراحی یا از دست دادن حس در اطراف ناحیه عمل روبرو شوند.

عوارض کاشت مو به روش sut

 

تفاوت کاشت مو به روش sut با fut

هر دو روش کاشت مو جزء روش‌های پر طرفدار هستند. با این حال، آن‌ها تفاوت‌های بسیاری با هم دارند. پزشک با بررسی دقیق بانک مو، میزان طاسی سر و شرایط بیمار، بهترین روش را توصیه می‌نماید. در ادامه می‌توانید جدول مقایسه‌ای بین دو روش کاشت مو SUT و FUT را مشاهده نمایید:

کاشت مو به روش SUT کاشت مو به روش FUT
فولیکول‌های مو به وسیله پانچ خارج می‌شوند. در پوست سر نواری ایجاد می‌شود که فولیکول‌ها از آن خارج می‌شوند.
فولیکول‌های مو منجمد می‌شوند. احتمال خونریزی وجود دارد.
احتمال آسیب به فولیکول‌ها کم است. احتمال آسیب به فولیکول‌های مو بیشتر است.
لکه‌های سفید زیادی ایجاد نمی‌شود. جای زخم دیده می‌شود.
احتمال خونریزی حین عمل وجود ندارد. از بی حسی موضعی استفاده می‌شود.
سریعا می‌توان به فعالیت‌های روزانه بازگشت. دوره نقاهت طولانی دارد.

 

 

نظرات مردم در مورد کاشت مو به روش sut

نظرات عامه مردم در خصوص فرآیند کاشت مو عموما به شدت مثبت بوده و تاثیر موثری بر رضایت بیشتر از تکنیک جدید SUT دارد. افرادی که با مشکل ریزش مو در ناحیه پیشانی یا طاسی با الگوی مردانه دست و پنجه نرم می‌کنند، با موفقیت از این روش بهره‌ مند شده و بسیاری از آن‌ها از نتایج بسیار راضی بوده‌اند. این تکنیک به دلیل توانایی پیوند تعداد بیشتری از فولیکول‌های مو و کاهش دوره نقاهت موفقیت آمیز بوده و بسیار مورد تقدیر قرار گرفته است.

 

هزینه کاشت مو به روش sut چقدر است؟

هزینه کاشت مو به روش SUT به عوامل مختلفی بستگی دارد، از جمله:

تعداد فولیکول‌های استخراج شده: هرچه تعداد فولیکول‌های استخراج شده بیشتر باشد، هزینه کاشت مو نیز بیشتر می‌شود.

مقدار ریزش مو: اگر ریزش مو شدید باشد، نیاز به کاشت موی بیشتری خواهد بود و هزینه نیز بیشتر می‌شود.

تجربه پزشک: پزشکان با تجربه‌تر معمولا هزینه بیشتری دریافت می‌کنند.

موقعیت جغرافیایی: هزینه کاشت مو در شهرهای بزرگ معمولا بیشتر از شهرهای کوچک است.

با این حال؛ به طور کلی قیمت کاشت مو به روش SUT در ایران بین 12 تا 25 میلیون تومان است.

 

کال تو اکشن

 

نتیجه گیری

کاشت مو به روش SUT از جمله روش‌های نوین و پرطرفدار کاشت مو به حساب می‌آید. این تکنیک از ابزارهای پیشرفته برای انتقال فولیکول‌های مو به نواحی مورد نظر استفاده می‌کند. در این فرآیند، فولیکول‌ها با استفاده از دستگاه‌های مخصوصی جدا می‌شوند و در دستگاه منجمد قرار می‌گیرند. این انجماد از آسیب به فولیکول‌ها جلوگیری می‌کند و امکان پیوند بیشتری از آن‌ها را فراهم می‌کند.

قبل از انجام عمل کاشت مو، آزمایش‌های معتبری انجام می‌شود. این فرآیند عموما 4 تا 8 ساعت طول می‌کشد و نیازی به بی‌ حسی ندارد. بعد از عمل، در چند روز اول توصیه می‌شود موهای خود را شستشو ندهید. همچنین، تا دو ماه زیر نور مستقیم خورشید قرار نگیرید. اگر علائم عفونت را تجربه می‌کنید، حتما به پزشک مراجعه کنید.

با همه‌ی این تفاسیر؛ در صورتی که تصمیم گرفته‌اید کاشت مو را به روشSUT انجام بدهید، توصیه می‌شود در وب سایت بوجور لیست کاملی از کلینیک‌ها را مشاهده کنید و به این مراکز معتبر سر بزنید.

دیدگاه خود را بنویسید

آدرس ایمیل شما به دیگران نمایش داده نمیشود*

تاکنون دیدگاهی در مورد این مطلب ثبت نشده است!