در این مقاله به بررسی کاشت مو به روش FIT می‌پردازیم. هزینه، عوارض و مزایای این روش را بررسی می‌کنیم و به شما کمک می‌کنیم تا بهترین روش را برای خودتان انتخاب کنید.

کاشت مو به روش FIT یکی از روش‌های محبوب و پرکاربرد برای درمان ریزش مو است. در این روش با استفاده از ابزارهای مخصوص، فولیکول‌های مو به صورت تکی از ناحیه بانک مو (معمولا پشت سر) برداشته و در محل مورد نظر کاشته می‌شوند. همچنین در این روش به جای ایجاد برش‌های بزرگ، از پانچ‌های کوچک برای برداشت فولیکول‌های مو استفاده می‌کنند.

اگر شما نیز از ریزش مو یا طاسی رنج می‌برید و به دنبال راه‌ حلی دائمی هستید، کاشت مو به روش FIT یکی از روش‌های مدرن و محبوب است که می‌توانید از آن استفاده کنید.

 

کاشت مو به روش fit چیست؟

کاشت مو به روش FIT روشی غیر تهاجمی برای کاشت مو است که در آن، فولیکول‌های مو به صورت تکی از ناحیه بانک مو برداشته و در ناحیه مورد نظر کاشته می‌شوند. کاشت مو به روش fit و fue تفاوتی با هم ندارند و تنها تفاوت آن‌ها در نحوه برداشت فولیکول‌های مو است. در روش FIT، فولیکول‌های مو با استفاده از یک پانچ کوچک برداشت می‌شوند، در حالی که در روش FUE، فولیکول‌های مو با استفاده از یک دستگاه مخصوص استخراج می‌شوند.

متخصص پوست و مو در هر جلسه از روش FIT حدود ۱۰۰۰ تا ۶۰۰۰ فولیکول مو را استخراج کرده و در ناحیه طاسی قرار می‌دهد. تکنسین کاشت مو باید مکان استخراج مو را از منطقه‌ای انتخاب کند که تحت تاثیر هورمون‌ها قرار نگیرد. رعایت دقیق این مراحل، اهمیت بسیاری در جلب نظر متقاضیان کاشت مو دارد. حدود ۴۲٪ از مردان با سن ۱۸ تا ۴۹ سال دچار طاسی با الگوی مردانه هستند و برای آن‌ها استفاده از روش FIT می‌تواند نتایج بهتری را به همراه داشته باشد.

کاشت مو به روش fit

 

کاربرد کاشت مو به روش fit

روش FIT یکی از روش‌های کاشت مو محسوب می‌شود که هم برای آقایان و هم برای بانوان مناسب است.اگر با یکی از مشکلات زیر رو به رو هستید، پزشک متخصص کاشت مو ممکن است روش FIT را به شما توصیه کند.

 

کال تو اکشن

 

1- طاسی با الگوی مردانه

طاسی با الگوی مردانه (AGA) شایع‌ترین نوع ریزش مو در مردان است. در این الگو، موهای بالای سر به تدریج نازک شده و می‌ریزند. AGA معمولا با عقب‌ نشینی خط رویش مو در پیشانی و طاسی در بالای سر شروع می‌شود. با افزایش سن، ریزش مو بیشتر می‌شود و ممکن است در نهایت تمام موهای سر ریخته شوند. طاسی با الگوی مردانه یک مشکل شایع است که می‌تواند تاثیر منفی بر ظاهر و اعتماد به نفس افراد داشته باشد. روش‌های درمانی مختلفی برای کاهش ریزش مو و تحریک رشد مو وجود دارد که کاشت مو با روش FIT یک روش موثر برای درمان طاسی با الگوی مردانه است.

طاسی با الگوی مردانه

 

2- طاسی با الگوی زنانه

ریزش مو در زنان یک مشکل شایع است که می‌تواند دلایل مختلفی داشته باشد. یکی از شایع‌ترین دلایل ریزش مو در زنان، طاسی با الگوی زنانه (FPHL) است. FPHL یک بیماری خود ایمنی است که باعث می‌شود فولیکول‌های مو به تدریج کوچک‌تر و ضعیف‌تر شوند.

طاسی با الگوی زنانه

 

3- کاشت ریش و ابرو

ریزش ریش می‌تواند تاثیر منفی بر ظاهر و اعتماد به نفس افراد داشته باشد. کاشت ریش و ابرو با روش FIT یک روش موثر برای درمان ریزش موی صورت و افزایش رشد موهای صورت است. این روش مزایای زیادی دارد و عوارض آن بسیار نادر است.

کاربرد کاشت مو به روش fit

 

مراحل کاشت مو به روش fit

همه متقاضیان کاشت مو به روش fit، جلسات مشاوره پزشکی فردی را در کلینیک زیبایی شیراز پشت سر می‌گذارند، که در آن تحت آزمایش و بررسی‌های دقیقی قرار می‌گیرند و پزشک بر اساس میزان ریزش مو، یک روش درمانی مناسب را توصیه می‌کند.

با این حال، در فرآیند کاشت مو به روش FIT، ممکن است متخصص از تکنیک بی‌ حسی موضعی استفاده کند. در این روش، درد بسیار کمتری حس شده و معمولا فقط یک فشار خفیف بر روی ناحیه سر احساس می‌شود. متخصص از مناطق پشت سر برای استخراج گرافت‌ها یا واحدهای فولیکولی استفاده می‌کند. این واحدهای فولیکولی معمولا در گروه‌هایی به تعداد ۱ تا ۴ عدد موجود هستند. پزشک برای استخراج گرافت‌ها از پانچ‌های کوچک به قطر یک میلی‌ متر (میکرو پانچ) استفاده می‌نماید.

در روش FIT، بلافاصله پس از جمع‌ آوری گرافت‌ها، نیازی به آماده‌ سازی وجود ندارد. فولیکول‌های مو در ناحیه طاسی کاشته می‌شوند و این فرآیند تکرار می‌شود تا تعداد موها در ناحیه طاس به مقدار مطلوب برسد.

بعد از اتمام کاشت مو، اسکارهای ریزی با ابعاد تقریبا یک میلی‌ متر در ناحیه بانک مو ایجاد می‌شوند. همچنین دوره نقاهت در این روش ممکن است ۶ تا ۷ روز طول بکشد و در مقایسه با دیگر روش‌های کاشت مو، اندازه اسکارها در روش fit بزرگ‌تر بوده و به همین دلیل دوره نقاهت نیز مدت زمان بیشتری می‌برد.

یک نکته مهم در کاشت مو به روش FIT

 

کاشت مو به روش fit برای چه افرادی مناسب است؟

پزشک با توجه به نیاز شخص و خصوصیات طاسی، بهترین روش کاشت مو را انتخاب می‌کند. به یاد داشته باشید که جدیدترین روش همیشه بهترین روش نیست. اگر از شرایط زیر رنج می‌برید، احتمالا برای کاشت مو به روش FIT کاندید مناسبی هستید:

 1. به دلیل خسارتی که به موهایتان وارد شده، بخشی از موهای خود را از دست داده‌اید.
 2. تا به حال مشکلات مربوط به طاسی ژنتیکی را تجربه کرده‌اید.
 3. پوست سر به دلیل عوامل ژنتیکی یا عمل جراحی‌های قبلی، سفت شده باشد.
 4. پوست سر دارای کشسانی کمتری باشد.
 5. در نواحی پشت و اطراف سر، بانک موی مناسبی وجود داشته باشد.
 6. موهای شما دچار ریزش و طاسی خفیفی شده‌ باشند که با استفاده از روش FIT قابل ترمیم هستند.
 7. سن شما در بازه 25 تا 55 سال باشد و شما به دنبال یک روش دائمی و غیر تهاجمی برای کاشت مو هستید.

 

 

کاشت مو به روش fit برای چه افرادی مناسب نیست؟

کاشت مو با استفاده از روش FIT برای افرادی با الگوهای طاسی مختلف، مناسب است. با این حال، در موارد زیر ممکن است که استفاده از این تکنیک توصیه نشود:

 • افراد مبتلا به آلوپسی آره آتا (ریزش موی لکه‌ای)
 • افرادی که دچار بیماری‌های قلبی، دیابت یا نارسایی کلیه و کبد هستند.
 • افرادی که به طور کامل مبتلا به طاسی هستند.

 

کال تو اکشن

 

مزایای کاشت مو به روش fit

این روش از کاشت مو دارای مزایای زیر است:

 • نیازی به بخیه‌ زدن ندارد.
 • خطرات عمل جراحی پایین‌تر است.
 • پس از جراحی، جای زخم پشت سر باقی نمی‌ماند.
 • سرعت بهبودی بعد از عمل بسیار بالاست.
 • می‌توان از نواحی دیگر بدن برای استخراج فولیکول‌های مو استفاده کرد.
 • تا حدود 90 درصد از موهای کاشته شده رشد می‌کنند.
 • دوره نقاهت پس از کاشت مو با روش FIT بسیار کوتاه است.
 • شما پس از تقریبا 5 تا 6 روز می‌توانید به فعالیت‌های روزمره خود باز گردید.
 • در یک جلسه‌ی ۴ تا ۸ ساعته می‌توان بین ۱۵۰۰ تا ۲۵۰۰ گرافت را به کمک روش FIT برداشت کرد.

مزایا کاشت مو به روش fit

 

معایب کاشت مو به روش fit

کاشت مو به روش FIT علاوه بر مزایای گفته شده، معایبی نیز دارد:

 • هزینه‌ی آن نسبت به روش‌های سنتی بیشتر است.
 • احتمالا به چند جلسه درمانی نیاز خواهید داشت.
 • سرعت انجام این تکنیک کاشت مو کمتر است.
 • به علت کاهش سرعت در استخراج فولیکول‌ها در روش FIT، گرافت‌ها برای مدت زمان طولانی‌تری خارج از بدن هستند و به خاطر این موضوع آسیب‌ پذیر می‌شوند.
 • معمولا این روش از کاشت مو برای طاسی‌های بزرگ مناسب نیست.

 معایب کاشت مو به روش fit

 

مدت زمان کاشت مو به روش fit

مدت زمان کاشت مو به روش FIT به عوامل مختلفی بستگی دارد، از جمله:

میزان ریزش مو: هرچه میزان ریزش مو بیشتر باشد، زمان بیشتری برای کاشت مو لازم خواهد بود.

اندازه ناحیه مورد نظر: واضح است که هرچقدر ناحیه مورد نظر، یا همان ناحیه طاسی، بزرگتر باشد، مدت زمان بیشتری برای کاشت مو نیاز است.

تجربه پزشک: پزشکان با تجربه‌تر می توانند کاشت مو را در زمان کمتری انجام بدهند.

به طور کلی، کاشت مو به روش FIT در یک یا چند جلسه ۲ تا ۴ ساعته انجام می‌شود. عمل‌های کوچک که در آن فقط حدود ۲۰۰ پیوند مورد نیاز است، می‌توانند در یک جلسه انجام شود. با این‌ حال، عمل‌های بزرگ‌تر (حدود ۲۵۰۰ تا ۳۰۰۰ گرافت) ممکن است نیاز به دو جلسه درمان داشته باشند.

زمان کاشت مو به روش fit

 

آمادگی برای کاشت مو به روش fit

نکاتی که باید قبل از کاشت مو به روش FIT رعایت کنید، شامل موارد زیر می‌شوند:

 1. به پزشک خود اطلاع دهید که از چه داروها یا مکمل‌هایی استفاده می‌کنید. برخی از داروها و مکمل‌ها می‌توانند خطر خونریزی را افزایش دهند.
 2. داروهای رقیق‌ کننده خون مانند وارفارین و آسپرین را حداقل ۱۰ روز قبل از عمل قطع کنید.
 3. اگر به هر دارویی حساسیت دارید، به پزشک خود اطلاع دهید.
 4. سوابق پزشکی خود را در اختیار پزشک قرار بدهید. این اطلاعات به پزشک کمک می‌کند تا عمل را با ایمنی بیشتری انجام بدهد.
 5. شب قبل از کاشت مو، موهای خود را کامل شسته و تمیز کنید.
 6. قبل از عمل از ژل مو یا نرم‌ کننده استفاده نکنید. این محصولات می‌توانند برداشت فولیکول‌های مو را دشوارتر کنند.

آمادگی برای کاشت مو به روش fit

 

مراقبت های بعد از کاشت مو به روش fit

بعد از عمل کاشت مو نیز لازم است که چند نکته مهم را رعایت کنید تا نتایج بهتری را مشاهده نمایید:

 1. استفاده از داروهای تجویز شده توسط پزشک: پزشک برای کاهش احتمال عفونت، آنتی‌ بیوتیک تجویز می‌کند. مصرف منظم این داروها ضروری است.
 2. رعایت دوره نقاهت کوتاه: دوره نقاهت در کاشت مو به روش FIT کوتاه است و یک هفته بعد از عمل می‌توانید فعالیت‌های روزمره را به‌ آرامی شروع کنید.
 3. اجتناب از ورزش‌های سنگین: تا چند روز نباید ورزش‌های سنگین انجام دهید.
 4. عدم شستشوی موها تا ۳ روز: شستشوی مو بعد از عمل کاشت مو به فولیکول‌های مو آسیب می‌زند.
 5. استفاده از شامپوهای ملایم و بدون عطر: به مدت چند هفته از شامپوهای ملایم و بدون عطر استفاده کنید.
 6. شانه نکردن موها تا ۳ هفته: شانه کردن موها تا ۳ هفته می‌تواند باعث آسیب به فولیکول‌های مو شود.
 7. صبر و انتظار: حدود ۲ تا ۳ ماه طول می‌کشد تا موها به شکل طبیعی رشد کنند. در ابتدا وضعیت رشد موها نامنظم است. به‌ مرور موها ضخیم می‌شوند. معمولا ۱۰ ماه بعد از عمل کاشت مو می‌توان نتایج اصلی را مشاهده کرد. البته این مدت‌ زمان از فردی به فرد دیگر متفاوت است.

 

 

عوارض و خطرات کاشت مو به روش fit

این روش از کاشت مو عوارض بسیار کمی دارد و خطرات آن بسیار پایین است. با این حال، یکی از عوارض شایع کاشت مو به روش fit، ایجاد نقاط سفید است. این نقاط به دلیل برداشت فولیکول‌های مو ایجاد می‌شوند و معمولا پس از چند روز از بین می‌روند. از دیگر عوارض نادر کاشت مو به این روش نیز می‌توان به عفونت، درد و تورم، فولیکولیت، خونریزی،  بی‌ حسی یا سوزن‌ سوزن‌ شدن، شباهت نداشتن موهای کاشته شده به موهای اطراف و ریزش و نازک شدن موها اشاره کرد.

فراموش نکنید که در صورت مشاهده علائم عفونت مانند قرمزی، تورم، درد یا ترشح از محل جراحی، باید فورا به پزشک مراجعه کنید.

 

 

برای کاشت مو به روش fit باید به کدام دکتر مراجعه کنیم؟

برای انجام این عمل، باید به یک متخصص پوست و مو مراجعه کنید. متخصص پوست و مو در زمینه کاشت مو مهارت دارد و می‌تواند شما را در انتخاب روش کاشت موی مناسب راهنمایی کند. برای پیدا کردن بهترین دکتر پوست و مو، می‌توانید از روش‌های زیر استفاده کنید:

 1. پرس‌ و جو از دوستان و آشنایان: اگر کسی در اطراف شما کاشت مو انجام داده است، از او نظرش را در مورد دکتر پوست و موی خود بپرسید.
 2. جستجوی اینترنتی: با استفاده از موتورهای جستجوی گوگل، می‌توانید لیست پزشکان متخصص پوست و مو در منطقه خود را پیدا کنید.
 3. مراجعه به سایت‌های پزشکی: برخی از سایت‌ها، لیست پزشکان متخصص پوست و مو را ارائه می‌دهند.

وب سایت بوجور نیز یکی از بهترین راه‌ها، برای پیدا کردن مراکز کاشت مو شیراز است. در این وب سایت، می‌توانید اطلاعات تماس، گالری تصاویر و تور مجازی از محیط کلینیک‌های کاشت مو را نیز مشاهده کنید.

 

کال تو اکشن

 

هزینه کاشت مو به روش fit چقدر است؟

هزینه کاشت مو به روش fit به مجموعه‌ای از عوامل متنوع و متغیر وابسته است. این عوامل شامل تعداد جلسات معالجه مورد نیاز، تجربه و تخصص پزشک معالج و مکان قرارگیری کلینیک کاشت مو وابسته است. تعداد گرافت‌های پیوند شده نیز می‌توانند تاثیرگذار باشند.

به طور کلی، هزینه کاشت مو به روش fut به صورت میانگین حدود ۱۰٫۰۰۰٫۰۰۰ تا ۱۴٫۰۰۰٫۰۰۰ تومان می‌باشد. این مبلغ ممکن است بسته به شرایط و متغیرهای مختلف تفاوت داشته باشد. البته ما در مقاله "هزینه کاشت مو شیراز" به طور کامل به بررسی عوامل موثر بر هزینه‌ها پرداخته‌ایم.

هزینه کاشت مو به روش fit

 

نتیجه گیری

کاشت مو با استفاده از تکنیک FIT یکی از روش‌های مورد علاقه متقاضیان کاشت مو محسوب می‌شود. این روش به این صورت عمل می‌کند که واحدهای فولیکولی به‌ طور جداگانه از منطقه مخصوصی به نام "بانک مو" برداشته و در ناحیه مقصد برای پیوند‌ دهی قرار می‌گیرند. بانک مو معمولا در نواحی پشت سر یا بغل سر قرار دارد؛ با این حال، در برخی موارد، ممکن است فولیکول‌ها از نواحی دیگری از بدن نیز برداشته شوند.

افرادی که ممکن است دچار ریزش موی الگوی موهای مردانه شوند، می‌توانند از تکنیک FIT استفاده کنند. حتی اگر تراکم موها کم باشد، این روش هنوز مناسب است. در روز قبل از عمل، موهای خود را به دقت بشویید و پس از انجام کاشت مو، بهتر است تا چند روز حمام نکنید. علی‌ رغم این توصیه‌ها، پس از عمل، ممکن است به مرور ریزش مو پیدا کنید که این امری طبیعی است. نتایج و تغییرات واضح‌تر پس از گذشت حدود ۱۰ تا ۱۲ ماه پس از کاشت مو قابل مشاهده هستند.

شما می‌توانید بهترین کلینیک‌های کاشت مو در شیراز را از طریق وب سایت بوجور جست و جو کنید و با خیال راحت کاشت موهایتان را به این مراکز بسپارید.

دیدگاه خود را بنویسید

آدرس ایمیل شما به دیگران نمایش داده نمیشود*

تاکنون دیدگاهی در مورد این مطلب ثبت نشده است!